Λύκος, λύκος στα πρόβατα! Τρεχάτε χωριανοί, βοήθειααα!
![Φωτογραφία δημοσιευμένη και στις 7/1/2019](https://0cd2386a59.clvaw-cdnwnd.com/7a72815f75e458b8bea22bbba1cf541d/200000961-323cc3333e/48963742_1002305483290431_8643795036670001152_n.jpg?ph=0cd2386a59)
Ιστορία βγαλμένη από το γνωστό σε όλους παραμύθι ο ''Ψέυτης Βοσκός '' μοιάζει η επόμενη . Ο Γιαννάκης φώναζε τους χωρικούς σε βοήθεια κοροϊδεύοντας τους μέχρι που στο τέλος εμφανίστηκε πραγματικά ο λύκος και έγινε η ζημιά...
Ανατρέχοντας σε Λοκρικά μέσα ανακαλύψαμε ότι έχει γίνει ανάρτηση συγκεκριμένα από το lokrisnews βασισμένη στην επίσημη σελίδα ανακοινώσεων που διαθέτει ο ''Σύλλογος Προστασίας Περιβάλλοντος Αγ.Ιωάννη Θεολόγου-ΟΣΜΑΕΣ Δήμου Λοκρών'' με ημερομηνία την 4/2/2019 με τίτλο ΄΄Ντροπή και αίσχος '' και με το κείμενο και τις φωτογραφίες που σας παραθέτουμε
Μετά από έρευνα της όμως η συντακτική ομάδα του ἐν Λοκροῖς διαπίστωσε ότι οι 3 πρώτες φωτογραφίες δεν είναι από την 1/2/2019 ημερομηνία που αναφέρει ο συντάκτης της συγκεκριμένης ανάρτησης αλλά από 6/1/2019!!! Οπότε κατά την άποψή μας θεωρούμε και το συγκεκριμένο δημοσίευμα ψευδές και καλό θα ήταν οι συντάκτες της σελίδας του ''Συλλόγου'' να πάρουν θέση.
Τελικά ο Γιαννάκης αυτή την φορά έβαλε 2 φορές τις ίδιες φωτογραφίες προσπαθώντας να εξαπατήσει τους χωριανούς...